به روزرسانی اخیری که اینستاگرام برای ویندوز 10 ارائه کرده است، نسخه 30.1569.12133.0 می باشد که چند قابلیت جدید را به آن اضافه کرده است. اما گزینه نصب این برنامه در گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز 10 حذف شده است. با این حال نسخه دسکتاپ همچنان در ویندوز 10 موجود می باشد.

با حذف برنامه اینستاگرام از گوشی های ویندوزی، کاربران این پلت فرم می توانند از وب سایت موبایل اینستاگرام (Instagram.com) در مرورگر اج به این شبکه اجتماعی دسترسی داشته باشند. سایت موبایلی به کاربران اجازه میدهد از فیلترها استفاده کنند، عکس به اشتراک بگذارند، استوری بگذارند و … . تا زمانیکه کاربران ویندوز 10 موبایل راحتی استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام برایشان چندان مهم نباشد، این جریان اتفاق بزرگی برای آنها نخواهد بود.

به طرز عجیبی کاربران ویندوز فون شش سال در انتظار یک نسخه از این برنامه برای اشتراک گذاری عکس و فیلم بودند. فیسبوک کمپانی صاحب اینستاگرام، عقیده داشت که پلت فرم ویندوز موبایل که درصد کوچکی از بازار را تشکیل داده است، شایسته داشتن برنامه مانند اینستاگرام نیست و بنابراین برای توسعه این برنامه تلاشی نکرد. زمانیکه کاربران ویندوز فونی از “app gap” (نبود برنامه های پرطرفدار دیگر پلت فرم ها در ویندوز فون) گله میکردند، اینستاگرام یکی از برنامه هایی بود که به آن اشاره میشد. اما در ماه مارس سال 2018 سرانجام نسخه بتا اینستاگرام برای ویندوز فون عرضه شد و البته تنها به کاربران ویندوز 10 موبایل محدود شد. و حالا بدون آنکه دلیلی برای این موضوع عنوان شود؛ این برنامه از فروشگاه موبایل مایکروسافت حذف شده است.

مصطفی اکرادی

مصطفی اکرادی

به نام خدا برنامه نویس در حوزه های وب و موبایل. خیلی دوست دارم که در کشور عزیزم به همه آموزش های برنامه نویسی رو آموزش بدم البته بطور رایگان. خدارو شکر که به حق امام زمان (عج) اونقدر بهم لطف کرده که درخدمتشون باشم. و من هم میخوام با آموزش های برنامه نویسی رایگان به ایرانیان و به ویژه شیعیان عزیز خدمت کنم.

نوشتن یک نظر

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.