اپلیکیشن و نرم افزار

واتس اپ در حال کار بر روی ویژگی جدید برای تبدیل پیام های صوتی به متن است

واتس اپ در حال کار بر روی ویژگی جدید برای تبدیل پیام های صوتی به متن است

طی هفته‌های گذشته اخبار زیادی در مورد قابلیت‌های جدید واتس اپ منتشر شده و مثلا می‌توانیم به بهبود رمزگذاری برای افزایش امنیت‌های پیام‌های ذخیره شده در گوگل درایو یا iCloud اشاره کنیم. حالا طبق یک گزارش جدید، واتس اپ در حال توسعه‌ی قابلیت مفیدی است که تبدیل پیام‌های صوتی به متن را امکان‌پذیر می‌کند.

این قابلیت فعلا در دست توسعه قرار دارد و در ابتدا برای نسخه‌ی iOS واتس اپ ارائه خواهد شد. در این گزارش آمده که فرایند تبدیل صوت به متن به طور کامل درون گوشی انجام می‌شود و این یعنی هیچکدام از پیام‌های صوتی برای انجام این کار راهی سرورهای واتس اپ یا فیسبوک نخواهند شد.

واتس اپ برای این کار تکنولوژی تشخیص گفتار اپل استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد وقتی که برای اولین بار پیام صوتی را تبدیل به متن می‌کنید، محتوای موردنظر در گوشی شما ذخیره می‌شود و به همین خاطر برای مراجعه‌ی مجدد به آن، دیگر لازم نیست دوباره این فرایند را تکرار کنید. همچنین استفاده از این قابلیت کاملا اختیاری است و کاربران برای بهره‌گیری از آن باید اجازه‌ی این کار را صادر کنند.

اگرچه در این گزارش آمده که قابلیت موردنظر ابتدا برای گجت‌های مبتنی بر iOS توسعه پیدا می‌کند، اما مانند دیگر مشخصه‌های این پیام‌رسان احتمالا به‌زودی برای اندروید هم ارائه خواهد شد.

مصطفی اکرادی
عاشق برنامه نویسی و امنیت شبکه و هک اخلاقی. مدیریت گروه امنیت شبکه ... دانشگاه شریف - و ساخت گروه شبکه ای ... World Safe در سال 2009. دوستار مدیریت و آموزش

مقالاتی که شاید بپسندید

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *