0 Shares

پرشین تک – هواپیمای مافوق صوت بی صدا شرکت ناسا در ماه نوامبر مورد آزمایش قرار می گیرد. 500 داوطلب صدای تولید شده توسط این جت را مورد بررسی قرار داده و به ناسا گزارش می کنند.
شرکت ناسا قصد دارد در ماه نوامبر هواپیمای مافوق صوت بی صدا خود را در تگزاس آزمایش کند. افرادی که در تگزاس زندگی می کنند این شانس را دارند که با این جت سوپر سونیک از نزدیک ملاقات کنند.
ناسا در ماه نوامبر در گالوستون، تگزاس چند آزمایش را به صورت عمومی انجام می دهد. جت جنگنده McDonnell Douglas F/A-18 Hornet در دریای تگزاس به پرواز درمی‌آید. نمونه بی صدای این جت در مناطق شهری گالوستون مورد آزمایش قرار می گیرد.
پس از انجام این آزمایش 500 نفر به صورت داوطلبانه صدایی را که شنیده اند به ناسا گزارش می کنند. ناسا خود از سنسورهای صدا استفاده می کند تا صداهای مزاحم را شناسایی کند.
هواپیمای مافوق صوت بی صدای ناسا در ماه نوامبر آزمایش می شود ناسا - USN FA 18 - هواپیمای مافوق صوت بی صدای ناسا در ماه نوامبر آزمایش می شود - مجله پرشین تک
مقامات ناسا امیدوارند صدای تولید شده به وسیله Hornet در سطحی باشد که افراد بتوانند آن را تحمل کنند و مشکلاتی برای آن ها ایجاد نشود. در صورتی که نتایج آزمایش مثبت باشد، تیم ناسا به توسعه هواپیمای سوپر سونیک خود با نام X-59 ادامه می دهد.
ناسا در حال توسعه هواپیمای مافوق صوت بی صدا خود است. این هواپیما در آینده نزدیک به پرواز درنمی‌آید. انتظار می رود X-59 به صورت آزمایشی پروازهای خود را در سال 2021 شروع کند و از سال 2023 به صورت تجاری مورد استفاده قرار بگیرد.
آزمایش ناسا در گالوستون از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که علاوه بر تغییر در برنامه های این شرکت، انقلابی در صنعت حمل و نقل هوایی ایجاد خواهد کرد. در آینده هواپیمای مسافربری می توانند با سرعت بسیار بالا و بدون ایجاد صداهای مزاحم در هوا به پرواز درآیند. برای اطلاع از نتایج آزمایش های ناسا باید تا ماه نوامبر صبر  کنیم.

0 Shares
مصطفی اکرادی

مصطفی اکرادی

به نام خدا برنامه نویس در حوزه های وب و موبایل. خیلی دوست دارم که در کشور عزیزم به همه آموزش های برنامه نویسی رو آموزش بدم البته بطور رایگان. خدارو شکر که به حق امام زمان (عج) اونقدر بهم لطف کرده که درخدمتشون باشم. و من هم میخوام با آموزش های برنامه نویسی رایگان به ایرانیان و به ویژه شیعیان عزیز خدمت کنم.

نوشتن یک نظر

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.