0 Shares

در روزهای گذشته ناسا این آزمایش را انجام داد ولی چون ویدیویی از این آزمایش در دست نبود آن را انتشار ندادیم و امیدواریم که دوستان ما این فیلم ها را هرچه سریعتر به دست ما برسانند. ما فقط یک ویدیو از این ازمایش داریم که آن هم بدست خود مردم ضبت شده است.

ناسا قصد دارد در ماه نوامبر یک سری آزمایش عمومی در اطراف شهر ساحلی ” گالوستون ” تگزاس برگزار کند تا صدای تولید شده از هواپیمای مافوق صوت”هورنت” را اندازه گیری کند.

به نقل از انگجت،” مک دانل داگلاس اف/ای-۱۸ هورنت” یک جت جنگنده چندمنظوره فراصوت دو موتوره و تک سرنشینه‌ است که در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی بر اساس جنگنده آزمایشی” وای‌اف-۱۷” توسط شرکت” مک‌دانل داگلاس” و” نورتروپ” برای استفاده در نیروی تفنگداران دریایی آمریکا طراحی شد.

ناسا قصد دارد در چندین روز از ماه نوامبر، این هواپیما یک مانور “شیرجه” انجام دهد که باعث ایجاد صداهای بلندی خواهد شد. این آژانس قصد دارد با پرواز این جت‌ ۸ بار در روز “دیوار صوتی” را بشکند.

در این آزمایش، ۵۰۰ نفر از داوطلبان ساکن در آن منطقه بازخوردی از آنچه که شنیده‌اند ارائه خواهند داد.

مانور آزمایش صدای یک جت با شکست دیوار صوت ناسا - 57703616 - مانور آزمایش صدای یک جت با شکست دیوار صوت - مجله پرشین تک

مقامات رسمی این شرکت امیدوراند تا آزمایش “هورنت” بتواند راهی باشد تا سر و صدایی که مردم تگزاس هر روز می‌توانند تحمل کنند را اندازه‌گیری کنند.

این آزمایش به نوبه خود می‌تواند به تیم تحقیقاتی “جت مافوق صوت ایکس ۵۹”(X-۵۹ supersonic jet) کمک کند تا سطح سر و صدای این جت را در حالی که هنوز در حال ساخت هستند، ارزیابی کنند.

انتظار می‌رود که جت ” X-۵۹” تا سال ۲۰۲۱ میلادی آماده آزمایش پرواز نباشد.

مانور آزمایش صدای یک جت با شکست دیوار صوت ناسا - 57703613 - مانور آزمایش صدای یک جت با شکست دیوار صوت - مجله پرشین تک

انتهای پیام

0 Shares
مصطفی اکرادی

مصطفی اکرادی

به نام خدا برنامه نویس در حوزه های وب و موبایل. خیلی دوست دارم که در کشور عزیزم به همه آموزش های برنامه نویسی رو آموزش بدم البته بطور رایگان. خدارو شکر که به حق امام زمان (عج) اونقدر بهم لطف کرده که درخدمتشون باشم. و من هم میخوام با آموزش های برنامه نویسی رایگان به ایرانیان و به ویژه شیعیان عزیز خدمت کنم.

نوشتن یک نظر

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.