در حال حاضر مشترک شوید

* شما آخرین اخبار و به روز رسانی در مورد افراد مشهور مورد علاقه خود را دریافت خواهید کرد!

آخرین مطالب
با استفاده از مجله پرشین تک ، شما با استفاده از کوکی های ما موافقت می کنید.

مطالب وبلاگ

زارع پور: از موبایل ایرانی استفاده می‌کنم – گوشی ایرانی توان رقابت با گوشی خارجی را دارد
پرشین تک گوشی ایرانی توان رقابت با گوشی خارجی را دارد
فناوری ایران

زارع پور: از موبایل ایرانی استفاده می‌کنم – گوشی ایرانی توان رقابت با گوشی خارجی را دارد 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز ضمن اشاره به استفاده خود از موبایل ایرانی، مدعی شد که گوشی ایرانی توان رقابت با گوشی خارجی را دارد.

عیسی زارع پور امروز در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در رابطه با برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت تولید گوشی ایرانی توضیحاتی ارائه کرد. او با اشاره به اینکه در حال حاضر سالانه حدود 10 تا 15 میلیون گوشی همراه وارد کشور می‌شد، عنوان کرد که این واردات حدود 3 تا 5 میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌کند.

از موبایل ایرانی استفاده می‌کنم

وزیر ارتباطات در این مصاحبه اعلام کرد که در حال حاضر از گوشی ایرانی استفاده می‎کند و این گوشی ظرفیت‌های مناسبی نیز دارد. او اذعان کرد که ظرفیت‌های خوبی برای تولید موبایل در داخل کشور وجود دارد اما باید بازار آن در کشور شکل بگیرد و مردم به این موبایل‌ها اطمینان کنند.

 زارع پور با اشاره به اینکه ممکن است این گوشی‌ها نواقصی داشته باشند، عنوان کرد که باید به این نکته توجه داشت که موبایل ایرانی تولید داخل بوده و در ساخت آن از ظرفیت جوانان استفاده شده و موجب اشتغال‌زایی خواهد شد. او ضمن اشاره به اینکه این موضوع در مردم و جامعه خودباوری ایجاد می‌کند، عنوان کرد که این گوشی‌ها نسبت به نسخه‌های خارجی ارزان‌تر خواهند بود.

عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

گوشی ایرانی توان رقابت با گوشی خارجی را دارد

عیسی زارع پور معتقد است که تولید گوشی‌های همراه متنوع نیاز به یک برنامه‌ریزی منسجم در کنار عزم عمومی و باور ملی دارد. او همراهی مردم را لازمه موفقیت این برنامه دانست و گفت:

“ما در تلاش هستیم تا بخش قابل توجهی از نیاز کشور به گوشی همراه از طریق تولید بومی تامین شود اما مردم نیز باید همراهی کنند زیرا حتی اگر محصولات باکیفیت نیز تولید شود اما مردم همراهی نکنند، اتفاق مثبتی در این زمینه نمی‌افتد.”

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که “آیا گوشی‌های همراه داخلی توان رقابت با همتایان خارجی خود را دارند؟” گفت: “بله؛ حتی سرمایه‌گذارانی ایرانی که اکنون در عرصه تولید در سایر کشورها فعال هستند، آمادگی دارند که ظرفیت خود را برای تولید گوشی همراه در ایران به کار بگیرند.”

زارع پور در پایان با شدنی خواندن امکان تولید انواع گوشی‌های همراه با کیفیت در کشور، تأکید کرد که باید باور ملی شکل گیرد و مردم نیز صبر کنند. او گفت که گاهی ممکن است برخی گوشی‌ها یکی از توانایی‌های گوشی‌های خارجی را نداشته باشد. وی با طبیعی خواندن این موضوع در مراحل ابتدای کار تولید است، اذعان داشت که باید مردم همراهی کنند، تا روزی که بتوان صادرکننده گوشی همراه بود.

به ما بگویید که در صورت تولید گوشی همراه داخلی که ممکن است توانایی محصولات خارجی را نداشته، از این محصول حمایت خواهید کرد؟ نظرات خود را در خصوص برنامه مسئولین مبنی بر تولید گوشی داخلی در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.  

Related posts

دیدگاهتان را بنویسید

فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده است *

رد کردن این صفجه
%