اخبار بازیمقالات بازی

پابجی موبایل پردرآمدترین بازی موبایل سال 2021 بوده است

در حالی که بازی‌ کامپیوتر و کنسول موردتوجه همگان است و کمتر کسی به بازی موبایل توجه می‌کند، این بازار عظیم به سرعت در حال گسترش است و درآمدی میلیارد دلاری به جیب ناشران می‌زند. به تازگی فهرست پردرآمدترین بازی های موبایل سال 2021 اعلام شده که هر ده بازی اول فهرست، بیش از یک میلیارد دلار درآمد کسب کرده‌اند. پابجی موبایل با قرار گرفتن در صدر، پردرآمدترین بازی موبایل سال گذشته بوده است.

تمامی ده بازی موجود در فهرست بسیار موفق هستند و دارای بازیکنان بسیار زیادی هستند که ساعات زیادی را برای تجربه‌ی بازی موردعلاقه‌شان کنار می‌گذارند. شرکت‌های بزرگ در حال آماده‌سازی برای ورود به بازار موبایل هستند و پتانسیل آن را به تازگی کشف کرده‌اند. برای نمونه بازی Pokemon Go باعث شد تا ارزش شرکت Niantic به 9 میلیارد دلار برسد و در عین حال تنسنت (Tencent) نیز به یک غول فناوری تبدیل شود که درآمد ناشی از انتشار بازی موبایل را به صورت مداوم در استودیوهای بازی‌سازی بزرگ سرمایه‌گذاری می‌کند.

وب‌سایت Sensor Tower اخیراً فهرست بازی‌‌هایی که بیش از یک میلیارد دلار درآمد در سال 2021 داشته‌اند را منتشر کرده‌ است. این فهرست شامل 8 بازی است که 5 بازی آن در سال 2020 به جمع یک میلیارد دلاری‌ها پیوستند. سه بازی نیز از سال 2019 در فهرست قرار داشتند و درآمد آن‌ها در طی چند سال اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است. پابجی موبایل پردرآمدترین بازی موبایل سال بوده است و فعلاً رقیب ندارد. جالب است که دو بازی اول فهرست، مربوط به شرکت چینی Tencent است و این نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری درست را نشان می‌دهد.

پابجی موبایل پردرآمدترین بازی موبایل سال 2021 بوده است

پابجی موبایل همچنان بی‌رقیب

پابجی موبایل و Honor of Kings بیش از 2.8 میلیارد دلار در سال 2021 درآمد کسب کرده‌اند. درآمد این بازی‌ها از طریق فروش آیتم‌های مختلف است که شامل‌ آواتار، پوسته برای سلاح و شخصیت جدید می‌شود. دلیل درآمد بالای Honor of Kings نیز محبوبیت بازی در کشور چین است و مدت‌هاست به عنوان محبوب‌ترین بازی موبا میان چینی‌ها شناخته می‌شود.

بازی Genshin Impact که موفق به دریافت جایزه بهترین بازی موبایل سال در مراسم گیم اواردز شد، 1.8 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. این بازی جهان‌ آزاد نقش‌آفرینی، رشد بی حد و شماری در سال گذشته داشته است و میلیون‌ها نفر بازی‌کننده جذب کرده است. حضور بازی Garena Free Fire با درآمد بیش از یک میلیارد دلار نیز نشان‌دهنده‌ی رشد بازی و تعداد بازیکنان آن نسبت به سال گذشته است. Garena Free Fire بیشترین بازی دانلود شده سال 2021 اعلام شده است.

Sensor Tower پیش‌بینی می‌کند که درآمد کل بازار موبایل در پایان سال به 90 میلیارد دلار برسد و 12.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند. در ادامه نگاهی به 8 بازی موبایل که درآمد بیش از یک میلیارد دلار دارند بیندازید.

  1. PUBG Mobile – Tencent
  2. Honor of Kings – Tencent
  3. Genshin Impact – MiHoYo
  4. Roblox – Roblox
  5. Coin Master – Moon Active
  6. Pokémon Go – Niantic
  7. Candy Crush Saga – King
  8. Garena Free Fire – Garena
مصطفی اکرادی
عاشق برنامه نویسی و امنیت شبکه و هک اخلاقی. مدیریت گروه امنیت شبکه ... دانشگاه شریف - و ساخت گروه شبکه ای ... World Safe در سال 2009. دوستار مدیریت و آموزش

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *